KANADA

OTURUM

Kanada Oturum

Kanada, eski adı ile Kanada Dominuonu, 9,984,670 kilometrekare yüzölçümü ile Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan, 10 Eyalet ve 3 bölgeyi içinde barındıran, parlamenter demokrasi ve anayasal monarşi ile yönetilen, yüzölçümüyle dünyanın en büyük ikinci ülkesidir.OECD ve G8 üyesi olan, dünyanın 11. Gelişmiş ekonomisine sahip olan Kanada’nın başkenti Ottawa’dır.Serbest pazar merkezli ekonomik sisteme, üretim modellererine ve yüksek yaşam standartlarına sahip olan Kanada’nın gayisafi milli hasılası 1,769 trilyon USD ( kişi başı milli gelir (GDP) = 48,300 USD ) olmasıyla birlikte gelir dengesizliği oranının oldukça düşük olması, sağlık ve eğitim hizmetlerinin ücretsiz olması, yüksek yaşam standartı, açık ve hoşgörülü kültürü ve düşük suç oranlarıyla oturum almak isteyen kişiler için Kanada en cazip seçeneklerden biridir.

Başlıca Avantajlar

Başvuru sahiplerinin Kanada’da daimi ikamet edebilmesi için, herbirinin koşullarının farklı olduğu bir kaç program bulunmaktadır. Bunlara Quebec Göçmen Yatırımcı Programı (QIIP), Federal Başlangıç Vizesi Programı, İl Özel Talep Programı (PNP) ve Hızlı Giriş Sistemi dahildir.

Dünyada ki en yüksek yaşam standartlarına sahip olunan ülkelerden biri,

Karşılanabilecek yüksek kalitede eğitim,

Çok kültürlü, hoşgörülü ve enerjik ve canlı şehirler,

Bütün Kuzey Amerika pazarına erişim ile iş yapmak için mükemmel bir konum,

Altı yıllık süreçte, dört yıl fiziksel mevcudiyet durumunda vatandaşlığa başvurma hakkı

Gereklilikler

QIIP, en popüler ve en esnek Kanada yatırım göç programı olarak düşünülmektedir. Program, Quebec eyaletinde pasif yatırım yapmak isteyen adaylar için çekici bir seçenektir. Programa katılabilmek için başvuru sahibi aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Özsermayenin minimum 1.6 milyon Kanada doları değerinde olduğunu kanıtlamak,

5 Yıl boyunca tutulmak üzere, 800.000 Kanada dolarını devlet tahviline sıfır faiz ile taahüt etmek,

İş deneyiminizi , yönetiminizi veya işletmenizi, ilerleyen beş yıllık sürecin en az iki yılında kanıtlamak

Bir dil koşulu bulunmamasına rağmen, Fransızca veya İngilizce avantaj olarak nitelendirilmektedir.