DOMİNİKA

VATANDAŞLIK

Dominica - Yatırım ile Vatandaşlık

Doğu Karayip Denizi'nde yemyeşil ve bereketli, dağlık Dominika adası bulunmaktadır. Bu tropik ada, kış aylarında ortalama 25 ° C (77 ° F) ve yazın ise 28 ° C (82 ° F) sıcaklıkları nedeniyle, tüm yıl boyunca misafirlerinin bir hedefi haline gelmiştir. Commonwealth of Dominica'nın önleme ve koruma çabaları, burayı bölgedeki en el değmemiş ve bozulmamış adalardan biri haline getirmiştir. Yağmur ormanları, tepeleri ve nehirleri ve şelaleleri kaplayarak, benzersiz dalış resiflerinin sıralandığı güzel plajlarla buluşmaktadır.

İngilizce, ülkenin resmi dilidir ve Fransızca da yaygın olarak konuşulmaktadır. Dominika parlamenter demokrasiye ve İngiliz ortak hukukuna dayalı bir hukuk sistemine sahiptir. Ülkedeki gelir vergileri, ikamet edenler için dış gelir üzerinden vergi alınmadan,% 15'ten başlayarak kademeli olmakla birlikte kişisel net gelir, miras veya sermaye kazancı vergileri için vergi yoktur. Dominika pasaportu sahipleri 140'tan fazla ülkeye vizesiz giriş hakkına sahiptir. Vatandaşlık elde etmek, Goglb’in yardımıyla baştan sona 3-5 ay sürebilir.

Dominika Vatandaşlığının Yararları

 • Sakinlerine, net değer, sermaye kazancı, miras vergisi veya dış gelir vergisi yok
 • Başvurana, çocuklarına, eşlerine, ebeveynlerine ve büyük ebeveynlerine, 31 yaşa kadar bağımlı olan kişinin çocuklarına tam vatandaşlık ve pasaport verilir. Başvuranın, 18-25 yaşları arasında olmak şartı ile bağımlı kardeşi olması durumunda, tam vatandaşlık ve pasaport verilebilme olasılığındadır
 • AB, İngiltere, Türkiye, Singapur ve diğer Caricom ülkeleri dahil 141 ülkeye Vizesiz seyahat içeren pasaport
 • Çifte Vatandaşlıkla ilgili kısıtlama yok
 • Ülkede bulunmanıza gerek yok
 • Biyometri ile Dominika kimlik tespiti de başvuru sahiplerine Ulusal Kimlik, Ehliyet ve Vergi Kimliği verime hakkını sağlamaktadır.

Nasıl Vatandaş Olunur

Vatandaşlık - Yatırım Birimi (CIU), Dominika'da devlet tarafından belirlenmiş kurallara bağlı kalarak ,belirli bir miktarda parasal yatırım veya bağış yapan kişilere tam vatandaşlık ve pasaport vermektedir. Şu anda mevcut 2 yatırım seçeneği bulunmaktadır:

 • Nitelikli bir hükümet projesinden satın alınan minimum 200.000 USD değerinde mülk
 • 100.000 USD'den başlayan ve Ekonomik Çeşitlendirme Fonuna geri ödemesiz bağış

Gayrimenkul Opsiyonu

Vatandaşlık hakkı ile beraber gayrimenkul edinmek çok arzulanan bir tercih olmasıyla birlikte, Dominika'da gayrimenkul sahibi olmaya karar vermek, denizaşırı ve uluslararası bir varlık kazanacağınız için hem cazip hem karlı bir seçenektir. Mülkü ikinci bir ev veya yazlık olarak tutabilir ve / veya kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz.Yerel emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olan Goglb, Dominika mülkünüzün satın alınmasıyla ilgili ek yardım sağlayabilir. Tüm önerilen, nitelikli mülkler rahatınız için adınıza yönetilir.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; minimum 200.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Mülk alımı + diğer ücretler ile minimum yatırım  233,810 USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Damga Vergisi (Gayrimenkul Devir Ücreti) satıcıya% 2,5, alıcıya% 4 oranında uygulanır.)

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; minimum 200.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (mülk almı + diğer ücretler ile minimum yatırım 248,740 USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.Damga Vergisi (Gayrimenkul Devir Ücreti) satıcıya% 2,5, alıcıya% 4 oranında uygulanır.)

Ekonomik Çeşitlendirme Fonu Opsiyonu

EDF, okul, hastane, spor merkezi vb. gibi kamu ve özel sektör projelere odaklanmış, sosyo-ekonomik girişimler için finansman sağlayan bir hükümet programıdır. 

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; EDF'ye 100.000 USD + hükümet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Bağış + hükümet, diğer katkı payı ile minimum yatırım 108,810 USD'dir. )

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; EDF'ye 175.000 USD + hükümet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (Bağış + diğer katkı payı ile minimum yatırım 188,740 USD'dir.)

Yasal Yükümlülükler

 • Başvuru sahipleri 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır
 • Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır
 • Başvuru sahipleri, 141 Vizesiz seyahat ülkesinden herhangi biri için Vize kısıtlamasında bulunmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için;

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için, hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.