MALTA

OTURUM

Malta Oturum

Malta, 316 bin kilometrekare yüzölçümü ve 416,338 bin toplam nüfusu ile tarihte ve dünyada uluslararası politikada önemli roller üstlenmiş, çeşitli kültürleri barındıran az sayıda ki adalardan biridir. Parlementler Cumhuriyet ile yönetilen ve başkenti Valetta olan ülke, tarih boyunca stratejik konumundan ötürü bir çok ülkenin egemenliği altına girmiştir. Günümüzde Commonwealth ( İngilizce Uluslar Topluluğu ) üyesi olan Malta, 18,53 Milyar Dolar hayrisafi milli hasıla ( kişi başı milli gelir (GDP) = 42,500 USD) üretmektedir. İngiliz dili, kültürü ve eğitim sistemi ile özdeleşmiş olan Malta güvenilir ortamı, misafirperver nüfusu, avantajlı vergi rejimi ve düşük geçim giderleri ile birlikte oturum almak isteyen kişilere bir çok avantaj sunmaktadır.

Başlıca Avantajlar

Malta Konut ve Vize Programı (MRVP), süreçlerini başarılı tamamlamış başvuranların ve ailelerinin, Schengen bölgesinde serbest dolaşım ile Malta’da ikamet etme, yerleşme ve süresiz kalma hakkı tanımaktadır.

Schengen bölgesinde hareket özgürlüğü ve sosyal ve yasal sistem içindeki güvenlikle, nötr ve istikrarlı bir AB üyesi olan ülkede ikamet,

Basit ve anlaşılır bir başvuru süreci,

Başvuruya aile bireylerinin dahil edilebilmesi,

Gereklilikler

Başvuru sahibinin yıllık kazancının en az 100.000 Euro olması veya minimum 500.000 EUR sermayeye sahip olması ve aşağıdaki niteleyici seçeneklerden birinin şartlarını karşılaması gerekmektedir.

En az beş yıl boyunca muhafaza edilecek devlet tahvillerinden minimum 250.000 EUR değerinde satın alınması,

320.000 EUR tutarında mülk satın alımı veya yıllık kira değeri,

12.000 EUR olan mülkün kiralanması. Gayrimenkul beş yıl tutulmalıdır;

veya

30.000 EUR, geri iadesi olmayan devlete katkı parası ödenmelidir.