ST. LUCIA

VATANDAŞLIK

St.Lucia - Yatırım yolu ile Vatandaşlık

St. Lucia, Güney Doğu Karayipler'de bulunan tropik bir ada cennetidir. Bozulmamış beyaz kumlu plajlarları ve evcilleşmemiş dağlık zirveleri ile iç kısımlarında ki basamaklı şelaleler, akan dereler, yemyeşil ormanlar ve egzotik kuşlara sahip olan bu ülkede sıcaklık yıl boyunca ortalama 24 ° C (75 ° F) - 31 ° C (87 ° F) olarak kalmaktadır. Güzelliklerle dolu bu ada, maceracılarına, ağaçların arasında yürüyüş veya zip-line yaparak doğal yağmur ormanlarını cömertçe sunmaktadır. Yüksek irtifa gözetleme noktaları, aşağısında ki güzel plajların manzarasını sunar. Plaj severler, el değmemiş sahillerin tadını, şnorkelli yüzme veya dalış yoluyla dalgaların altını keşfederek çıkarabilirler. Festivaller, harika yemeklerleri ve harika bir şirket, St. Lucia'yı dünya üzerinde unutulmaz bir destinasyon yaparak, listenin başında yer almaktadır.

1979'da St.Lucia'da parlamenter demokrasi ilan edilmiş ve ülke İngiliz milletler topluluğu olarak kalmıştır. Fransızca Creole lehçesi de yaygın olarak konuşulmasıyla birlikte resmi dili İngilizcedir. Tüm Karayip adalarına fayda sağlayan OECS ve Caricom üyesidir. St. Lucia, %10-30 arasında değişkenlik gösteren, kademeli kişisel gelir vergisi sistemine sahiptir. Sermaye kazancı veya miras vergisi yoktur. Turizm sektöründe KDV %10'luk indirimli oranla %12,5 seviyesinde bulunmaktadır. Kurumlar vergisi oranı, mevcut vergi indirimleri ile %30'dur. Emlak vergileri % 0,25 oranıyla asgaride bulunmaktadır. St.Lucia pasaportu sahipleri 147 ülkeye vizesiz seyahat düzenlemelerinden yararlanmaktadır. Goglb'deki profesyoneller, 3-4 ay içinde sizin için vatandaşlığa giden yolda ilerleyebilir.

St.Lucia Vatandaşlığının Yararları

 • Sermaye kazancı veya miras vergisi yok
 • Tam Vatandaşlık ve Pasaport başvuru sahibine, çocuklarına, eşlerine ve 55 yaşın üzerindeki ebeveynlerine, verilir.(Başvurana bağlı 21 - 30 yaş arasında ki bakmakla yükümlü oldukları çocuklarına da tam vatandaşlık verilebilme olasılığı bulunmaktadır)
 • AB, İngiltere, Hindistan, Singapur ve diğer Caricom ülkeleri dahil 147 ülkeye Vizesiz seyahat içeren pasaport
 • Çifte Vatandaşlık ile kısıtlama olmaması ve Soy yoluyla Vatandaşlık hakkı
 • Ülkede bulunmanıza gerek yok
 • Tek başvuru sahibi için bağış seçeneklerinden birinin en uygun olduğu vatandaşlık programı

Nasıl Vatandaş Olunur

Vatandaşlık - Yatırım Birimi (CIP), St.Lucia'da devlet tarafından belirlenmiş kurallara bağlı kalarak ,belirli bir miktarda parasal yatırım veya bağış yapan kişilere tam vatandaşlık ve pasaport vermektedir. Şu anda mevcut 4 yatırım seçeneği bulunmaktadır:

 • Nitelikli bir hükümet projesinden satın alınan minimum 300.000 USD değerinde mülk
 • Ulusal Kalkınma Fonuna 100.000 USD'den başlayan geri ödemesiz bağış
 • En az 250.000 USD değerinde faiz getirmeyen devlet tahvili alımı
 • En az 3 kalıcı iş yaratan onaylı bir işletme projesine minimum 3,5 milyon USD yatırım

Gayrimenkul Opsiyonu

5 yıl elde tutulması şartıyla, başvuranlar St.Lucia’dan mülk satın alabilir.  Kişisel bir iş, ikinci bir ev, tatil evi veya kira getirili mülk için kullanılabilir. Mülkiyet en az 5 yıl muhafaza edilmelidir. Çekici bir seçenek listesi ile Goglb, yerel emlak piyasası ve en uygun mülkünüzün tedariği hakkında ek yardım sağlayabilir. Tüm önerilen, nitelikli mülkler rahatınız için adınıza yönetilir.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; minimum 300.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Mülk alımı + diğer ücretler ile minimum yatırım  357,800. USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; minimum 300.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (mülk almı + diğer ücretler ile minimum yatırım 453.700 USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Ulusal Kalkınma Fonu Opsiyonu

NEF'e yaptığınız bağış, St. Lucia'nın ulusal kalkınmasına yönelik ekonomik projeleri finanse etmek için kullanılmaktadır.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; NEF'ye 100.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri ( Bağış + hükümet, diğer katkı payı ile minimum yatırım 109,800 USD’dir. )

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; NEF'ye 150.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri (Bağış + diğer katkı payı ile minimum yatırım 168.700 USD'dir. 4 kişilik bir aile üzerine her ek bakmakla yükümlü olunan kişi için 15.000 USD tutarında bir ücret alınmaktadır.)

Devlet Tahvili Opsiyonu

Tek bir başvuru sahibi, en az 5 yıl elinde tutma şartıyla, 250.000 USD değerinde faizsiz devlet tahvili satın alabilir. Evli bir çiftin, tahvili 6 yıl süre ile elinde tutma şartı vardır. Dört kişilik bir aile için şart, en az 300.000 USD karşılığında satın alınacak tahvillerle 7 yıl veya 5 yıldır elinde tutmasıdır. 30.000 USD tutarında bir idari ücret de uygulanmaktadır.

Kurumsal Yatırım Opsiyonu

Limanlar, köprüler, yollar, otoyollar, marinalar, özel restoranlar, ilaçlar, tarımsal işleme tesisleri, araştırma kurumları ve açık deniz üniversiteleri alanlarında en az 3 kalıcı iş yaratan onaylı bir işletmeye minimum 3,5 milyon USD yatırım.

Yasal Yükümlülükler

 • - Başvuru sahipleri sağlıklı ve 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır
 • - Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır
 • - Başvuru sahipleri, 147 Vizesiz seyahat ülkesinden herhangi biri için Vize kısıtlamasında bulunmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için;

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için,hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.