GRENADA

VATANDAŞLIK

Grenada - Yatırım yolu ile Vatandaşlık

Karayipler'in en güzel limanlarından birine sahip olan Grenada, gök mavisi sahillere ve yemyeşil bitki örtüsüne sahiptir. Adada dağlar, nehirler, şelaleler ve çeşitli baharat tarlalarıyla renklendirilmiş bereketli topraklar bulunur. Grenada'da kakao, şeker, narenciye, mango, muz ve hindistan cevizi yaygın olarak yetiştirilmekte ve hindistan cevizi, tarçın, zencefil ve karanfil gibi kaliteli baharatlar ihraç edilmektedir. Tropikal iklim, yıl boyunca ortalama 26 ° C (veya 78 ° F) sıcaklıkla sakinlerine hoş bir yıl sunar. Çarpıcı doğal manzaralar ve açık hava etkinliklerinden yatlara ve kaliteli yemeklere kadar Grenada'nın misafirlerine ve sakinlerine sunabileceği bir çok şey bulunmaktadır.

Grenada hukuk sistemi, İngiliz ortak hukukuna dayalı , İngilizce konuşulan bir parlamenter demokrasiye sahiptir. Ülkedeki gelir vergileri, dış gelir, net değer veya miras vergisi olmadan %10'dan başlayarak artan oranlardadır. Kurumlar vergisi oranları % 15 KDV ile % 30'dur. Grenada'nın 145 ülkeye vizesiz seyahat düzenlemeleri vardır. Grenadalı vatandaşlar için ABD işletmesine yapılan belirli bir yatırım şartından sonra özel bir E2 Vizesine izin veren ABD ile yapılmış bir anlaşma da mevcuttur. Bu güzel ülke için vatandaşlık almak 5-6 ay sürebilir ve Goglb’deki profesyonellerin yardımıyla sorunsuz bir geçiş olabilir.

Grenada Vatandaşlığının Yararları

  • Net değer, miras veya dış gelir vergisi yok
  • Tam Vatandaşlık ve Pasaport başvuru sahibine, çocuklarına, eşlerine ve 55 yaşın üzerindeki ebeveynlerine, verilir.(Başvurana bağlı kardeşler veya 30 yaşın altındaki bakmakla yükümlü oldukları çocuklara da tam vatandaşlık verilebilme olasılığı bulunmaktadır)
  • Çin, AB, İngiltere ve diğer Caricom ülkeleri dahil 145 ülkeye Vizesiz seyahat içeren pasaport
  • Çifte Vatandaşlık ile kısıtlama olmaması ve Soy yoluyla Vatandaşlık hakkı
  • Ülkede bulunmanıza gerek yok

Nasıl Vatandaş Olunur

Vatandaşlık - Yatırım Birimi (CBI), Grenada'da devlet tarafından belirlenmiş kurallara bağlı kalarak ,belirli bir miktarda parasal yatırım veya bağış yapan kişilere tam vatandaşlık ve pasaport vermektedir. Şu anda mevcut 2 yatırım seçeneği bulunmaktadır:

  • Nitelikli bir hükümet projesinden satın alınan minimum 220.000 USD değerinde mülk.
  • Ulusal Dönüşüm Fonuna 150.000 USD'den başlayan geri ödemesiz bağış.

Gayrimenkul Opsiyonu

Bu seçenek, başvuru sahibinin ticari veya konut amaçlı bir mülk şeklinde varlık satın almasına izin vermekte olup, kazançlı bir opsiyondur. Kişisel bir iş, ikinci bir ev, tatil evi veya kira getirili mülk için kullanılabilir. Mülkiyet en az 3 yıl muhafaza edilmelidir. Çekici bir seçenek listesi ile Goglb, yerel emlak piyasası ve en uygun mülkünüzün tedariki hakkında ek yardım sağlayabilir. Tüm önerilen, nitelikli mülkler rahatınız için adınıza yönetilir.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; minimum 220.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Mülk alımı + diğer ücretler ile minimum yatırım  281,850. USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; minimum 220.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (mülk almı + diğer ücretler ile minimum yatırım 294.000 USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Ulusal Dönüşüm Fonu Opsiyonu

NTF, Grenadian ekonomisini çeşitlendirmek için finansman sağlayan, enerji, tarım ve turizm alanlarındaki ilerlemeye odaklanan bir hükümet programıdır. 

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; NDF'ye 150.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri ( Bağış + hükümet, diğer katkı payı ile minimum yatırım 160,375 USD’dir. )

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; NDF'ye 200.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri (Bağış + diğer katkı payı ile minimum yatırım 223.850 USD'dir. 3'ten fazla bakmakla yükümlü olunan kişi varsa, her ek bakmakla yükümlü olunan kişi için 25.000 USD tutarında bir ücret alınmaktadır.)

Yasal Yükümlülükler

  • Başvuru sahipleri sağlıklı ve 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır
  • Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır
  • Başvuru sahipleri, 145 Vizesiz seyahat ülkesinden herhangi biri için Vize kısıtlamasında bulunmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için;

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için,hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.