ST. KITTS & NEVIS

VATANDAŞLIK

St. Kitts ve Nevis Karayip, İngiliz, Fransız ve Afrikalıların etkisiyle çok çeşitli kültürü içinde barındıran  tropikal doğası ile iki ada bir cennet sloganı ile anılan bir Karayipler merkezidir. St. Kitts ve Nevis Vatandaşlık Programı 1984 yılında yürürlüğe giren ve kendi alanında dünyanın en eski, güvenilir ve başarılı programı olarak kabul edilen bir program olmasının yanında seyahat esnekliği, vergiler ve vatandaşlık sürecini hızlandırmak isteyen kişiler için oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır.

Başlıca Avantajlar

·  Kitts ve Nevis, Commonwealth üyesi olduğundan bu ülke pasaportuna sahip olarak Schengen ülkeleri, Hong Kong, Singapur, Brezilya ve İngiltere dahil olmak üzere 130 ülkeye vizesiz seyahat edilebilme ve  diğer Karayip Topluluğu ülkelerinde de yaşayabilme hakkı.

·  Adaya gitmeye gerek kalmadan ikinci vatandaşlığa sahip olma hakkı

·  Süreç 4-6 ay gibi çok kısa bir süre içinde vatandaşlık sahibi olabilme

·  Doğrudan vergilendirme olmadığından gelir vergisi, varlık vergisi, veraset vergisi, emlak vergisi ve hediye vergilerinden muaflık

·  Kitts ve Nevis Commonwealth ülkesi olduğundan Amerika ve diğer Commonwealth ülkelerinde ayrıcalıklı haklar

Başvuru Şartları

St.Kitts ve Nevis Yatırım ile Vatandaşlık programı, vatandaşlık almak isteyen kişinin iki temel yeterlilik seçeneği arasından birine önemli ekonomik katkıda bulunmasını gerektirir;

  • Kitts ve Nevis hükümeti tarafından onaylanmış gayrimenkul projelerinden birine 400,000 USD tutarında yatırım yapmak
  • Şeker Endüstrisi Çeşitlendirme Vakfı’na en az 250,000 USD değerinde geri ödemesiz bağış yapmak. Bağış tutarı aile üyelerinin sayısına bağlı olarak artış göstermektedir.