ST. KITTS & NEVIS

VATANDAŞLIK

St. Kitts & Nevis - Yatırım yolu ile Vatandaşlık

Güney Karayipler'de, iki adalı St. Kitts ve Nevis eyaleti, sakinlerine muhteşem doğal yerleşimleri ile temiz bir soluk sunmaktadır. Yemyeşil, bereketli alçak topraklar, Karayipler'in gök mavisi sularına bakan çarpıcı dağlar ve kayalıklarla desteklenen bu tropikal iklimde, sıcaklık yıllık ortalama 26 ° C (veya 78 ° F) 'dir. Adalar, egzotik balıklarla dolu renkli mercan resifleri ile su altı da dahil olmak üzere görsellik açısından zengindir. Kristof Kolomb, bu güzelliğe hayran kalarak, adanın adını, kısaltması St. Kitts olan Gezginlerin Koruyucusu Aziz Kristof'tan almıştır. Zengin kültürel geçmişi, olağanüstü manzarası ve sıcak, misafirperver yerel nüfusu ile St. Kitts ve Nevis, yüksek kaliteli bir ada yaşamını misafirlerine sunmaktadır.

St. Kitts ve Nevis, İngiltere Kraliçesi tarafından yönetilen federal anayasal monarşiye sahip İngilizce konuşan bir millettir. Dünyanın en iyi vergi sistemlerinden birine sahip olan bu ülkede, kişisel gelir, net gelir veya dış gelir vergisi yoktur. Ayrıca veraset vergisi veya hediye vergisinin olmamasıyla beraber ülkedeki emlak vergileri asgari düzeydedir. Kurumlar vergisi oranı %35'tir ve 15 yıla kadar vergi indirimi mevcuttur. Turizm sektörü KDV’si %10'luk indirimli oranla %17'dir. St. Kitts ve Nevis'in dünya çapında 157 ülke ile vizesiz seyahat düzenlemesi vardır. Karayipler'deki en kısa Yatırım Yoluyla Vatandaşlık programında Goglb, 2 ay veya daha kısa sürede St. Kitts ve Nevis'in hayallerini gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Grenada Vatandaşlığının Yararları

 • Kişisel gelir, net değer, miras veya genel gelir vergisi yok
 • Tam Vatandaşlık ve Pasaport başvuru sahibine, çocuklarına, eşlerine ve 55 yaşın üzerindeki ebeveynlerine, verilir.(Başvurana bağlı bakmakla yükümlü olduğu 30 yaş altı kardeşler veya 18-30 yaş arasındaki bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının yüksek öğrenime kaydolma şartıyla da tam vatandaşlık verilebilme olasılığı bulunmaktadır)
 • AB, İngiltere, Türkiye, Rusya ve diğer Caricom ülkeleri dahil 157 ülkeye Vizesiz seyahat içeren pasaport
 • Çifte Vatandaşlık ile kısıtlama olmaması ve Soy yoluyla Vatandaşlık hakkı
 • Ülkede bulunmanıza gerek yok
 • 2 Aydan kısa bir süreçte başvuru süreci

Nasıl Vatandaş Olunur

Vatandaşlık - Yatırım Birimi (CIU), St.Kitts & Nevis 'de devlet tarafından belirlenmiş kurallara bağlı kalarak ,belirli bir miktarda parasal yatırım veya bağış yapan kişilere tam vatandaşlık ve pasaport vermektedir. Şu anda mevcut 2 yatırım seçeneği bulunmaktadır:

 • Nitelikli bir hükümet projesinden satın alınan minimum 200.000 USD değerinde mülk.
 • Sürdürülebilir Büyüme Fonuna 150.000 USD'den başlayan geri ödemesiz bağış.

Gayrimenkul Opsiyonu

St.Kitts & Nevis'te ,7 Yıl elde tutma şartıyla bir mülk satın alınabilir. Kişisel bir iş, ikinci bir ev, tatil evi veya kira getirili mülk için kullanılabilir. Başvuran dilerse, 7 yıl sonrasında mülkü elinden çıkarabilir. Çekici seçenek listesi ve yerel emlak bilgisi ile Goglb, en uygun mülkünüzün tedariki hakkında ek yardım sağlayabilir. Tüm önerilen, nitelikli mülkler rahatınız için adınıza yönetilir.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; minimum 200.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Mülk alımı + diğer ücretler ile minimum yatırım  243.379 USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; minimum 220.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (mülk almı + diğer ücretler ile minimum yatırım 289.535. USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Sürdürülebilir Büyüme Fonu Opsiyonu

SGF'ye bağışınız turizm ve kültür, girişimcilik, altyapı, iklim değişikliği, sağlık ve eğitim gibi öncelikli alanlara fayda sağlayacaktır.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; SGF'ye 150.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri ( Bağış + hükümet, diğer katkı payı ile minimum yatırım 158,332 USD’ dir. )

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; SGF'ye 150.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri (Bağış + diğer katkı payı ile minimum yatırım 164,347 USD'dir. )

Yasal Yükümlülükler

 • Başvuru sahipleri sağlıklı ve 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır
 • Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır
 • Başvuru sahipleri, 157 Vizesiz seyahat ülkesinden herhangi biri için Vize kısıtlamasında bulunmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için;

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için,hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.