VANUATU

VATANDAŞLIK

Vanuatu - Yatırım yolu ile Vatandaşlık

Pasifik Okyanusu'nda Avustralya, Yeni Zelanda ve Fiji arasında yer alan muhteşem Vanuatu adaları, takımadalar ve 15 ana ada ile toplam 83 adadan oluşmaktadır. Adalar, el değmemiş doğal durumda olsalar da, M.Ö. 2000 yılına kadar uzanan arkeolojik kalıntılarla, binlerce yıldır bölgede yaşamın sürdüğü bilinmektedir. Vanuatu yağmur ormanları, yıl boyunca sıcak tropikal iklime sahip ayrı bir ekolojik bölge olmasıyla beraber, yazın ortalama  28 ° C (82 ° F) ve kışın ise  23 ° C (73 ° F) olan sıcaklıklarıyla, sakinlerine yıl boyunca yüzme imkanı sağlamaktadır. Maceracılarına , yemyeşil yağmur ormanları, mağaralar, dağlar, volkanlar, şelaleler ve akarsularda inanılmaz yürüyüşler sunan Vanuatu, nefes kesen plajlarıyla, meraklısına birçok güzel adasını keşfetmek için benzersiz kano yolculukları, eşsiz bir fırsatla birlikte şnorkelli yüzme ve dalış imkanı sunmaktadır. Dalgıçlar ayrıca aktif olarak çalışan dünyanın tek su altı postanesini deneyimleyebilirler.

1980'de İngiltere ve Fransa'dan ayrıldıktan sonra Vanuatu'da parlamenter demokrasi ilan edilmiştir. Vanuatu'da İngilizce, Fransızca ve Bislama olarak 3 farklı resmi dil kullanılmasıyla birlikte;  138 farklı yerli dilin konuşulması ülkeyi dünyadaki en yüksek dilsel yoğunluğun bulunduğu ülke yapmaktadır. Vergi sistemi, kişisel gelir, miras, hediyeler, stopaj ve sermaye kazançları üzerinde hiçbir vergi olmaksızın çok uygundur. Kurumlar vergileri ve yabancı gelir vergisi olmamakla birlikte KDV %12,5'tir. Vanuatu pasaportu sahipleri 131 ülkeye vizesiz seyahatten yararlanabilmektedirler. Goglb'deki profesyoneller sizin için vatandaşlık geçişinizi 1-3 ay içinde yönetebilir.

Grenada Vatandaşlığının Yararları

  • Kişisel gelir, miras, hediyeler, sermaye kazançları, stopaj, yabancı gelir ve şirketler üzerinden vergi alınmaz
  • Tam Vatandaşlık ve Pasaport başvuru sahibine, çocuklarına, eşlerine, ebeveynlerine ve büyük ebeveynlerine verilir.
  • AB, İngiltere, Rusya ve Hong Kong dahil 131 ülkeye Vizesiz seyahat içeren pasaport
  • Çifte Vatandaşlık ile kısıtlama yok
  • Ülkede bulunmanıza gerek yok

Nasıl Vatandaş Olunur

Vatandaşlık - Yatırım Birimi , Vanuatu'da devlet tarafından belirlenmiş kurallara bağlı kalarak Vanuatu Gelişim Destek Programı adı altında ,belirli bir miktarda parasal yatırım veya bağış yapan kişilere tam vatandaşlık ve pasaport vermektedir. Şu anda mevcut tek yatırım seçeneği bulunmaktadır:

Devlet Gelişim Fonuna 150.000 USD değerinde bağış yapılması

Devlet Gelişim Fonu Seçeneği

Vanuatu Devlet Geliştirme Fonu'na bağışınız genel ekonomik kalkınma ve altyapıyı finanse etmek için kullanımaktadır.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; GDF'ye 150.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri ( Bağış + hükümet, diğer katkı payı ile minimum yatırım 135.000 USD’dir. )

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; GDF'ye 180.000 USD değerinde bağış + hükümet, pasaport ve durum tespiti ücretleri (Bağış + diğer katkı payı ile minimum yatırım 185.000 USD'dir. Her ek çocuk için, 15.000USD ,her ek bakmakla yükümlü olunan kişi için 25.000 USD tutarında bir ücret alınmaktadır.)

Yasal Yükümlülükler

  • Başvuru sahipleri sağlıklı ve 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır
  • Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır
  • Başvuru sahiplerinin kişisel net geliri en az 250.000 USD olmalıdır
  • Başvuru sahipleri, 131 Vizesiz seyahat ülkesinden herhangi biri için Vize kısıtlamasında bulunmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için,hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.