YUNANİSTAN

OTURUM

Yunanistan - Altın Vize Programı

Güney Avrupa'da, İyonya, Akdeniz ve Ege Denizlerini çevreleyen, tanınmış, güzelliklerle dolu Yunanistan bulunmaktadır.  Kuzeyde köknar ve çam ormanlarıyla dolu muhteşem dağlar ve vadiler, güneyde ise meşe, zeytin ve servi ağaçları yer almaktadır.  Yunanistan'ı çevreleyen ve bol miktarda, çoğu ıssız olan 6000 civarında büyüleyici ada bulunmasıyla birlikte, kartpostallara layık manzaralara sahip birçok inanılmaz plaj ve kıyı şehri vardır. Bu muhteşem manzaralara sahip ,sıcak Akdeniz iklimi ile süslenmiş olan bu ülke, güneye doğru gittikçe daha da sıcaklaşır. Yunanistan, mükemmel bir altyapı ve birçok farklı ulaşım yöntemiyle oldukça gelişmiştir ve bu geniş ülkeyi tam olarak deneyimlemenize olanak tanır. Kesinlikle tarihle iç içe olan Yunanistan, ziyaretçilerin gözleri ve zihinleri için bir ziyafet sunan sağlam bir antik soydan birçok kalıntı ve alana sahiptir. Bu sıcak ve misafirperver ülke sanatı ve kültürü ile dünyaca ünlü olmasıyla beraber, sağlıklı ve lezzetli mutfağa kadar hayatın her alanına dokunmaktadır. Heyecan verici ve hareketli metropollerden barışçıl, nostaljik sığınaklara kadar, Yunanistan misafirlerine tek bir sınır içinde bir deneyim dünyası sunmaktadır.

Yunanistan, Parlamenter Temsili Demokrasiye sahip olmakla birlikte Avrupa Birliği ve Schengen Devletlerinin üyesidir. Yunanca, resmi dil olmakla birlikte, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca en yaygın konuşulan diğer diller arasındadır. Genel vergi kurallarının çoğu Avrupa Birliği tarafından toplu olarak belirlenirken, Yunanistan gıda ve ilaç (% 13) ve turizm tesisleri (% 6,5) için indirimli oranlarla% 24'lük bir standart olan KDV'yi belirlemektedir. Kişisel gelir üzerinde artan oranlı vergiler vardır, ancak sakinler için dış gelir üzerinden vergi alınmaz. Golden Visa Programı ile tüm Schengen eyaletlerine erişim sağlayan anında kalıcı oturum izni elde edilebilir. Goglb'deki profesyoneller, kalıcı oturum talebinizi 3 aydan kısa bir süre içinde yönetebilirler.

Yunanistan Altın Vize Programının Yararları

 • Yunanistan, anında kalıcı oturma izni veren tek AB üye devletidir
 • Yatırım sürdürülürse, kalıcı oturma izni her beş yılda bir yenilenebilir
 • 7 yıllık ikametin ardından, tam vatandaşlık başvurusu seçeneği
 • Başvuru sahibine, 21 yaşına kadar olan çocuklarına, eşine ve ebeveynlerine 
 • Tam Oturma izni 
 • Tüm Schengen eyaletlerine vizesiz seyahat
 • Birçok seçeneğin mevcut olduğu nispeten hızlı bir başvuru süreci
 • Çifte Vatandaşlıkla ilgili kısıtlama yok
 • Ülkede  fiziksel bulunma zorunluluğu olmaması

Nasıl Vatandaş Olunur

Yunanistan'da belirli tutarda bir parasal yatırım yapmak, başvuru sahiplerinin kalıcı oturma izni için başvuru sürecine başlamasına olanak tanır. Emlak özellikleri, minimum yatırıma eşit olacak şekilde birleştirilebilir ve diğer alıcıları içerebilir. Satın alınan mülk veya yatırım bir makbuz güvence altına alındıktan sonra, başvuru sahipleri Yunanistan Göçmenlik Bürosuna ikamet başvurusunda bulunabilirler. 

Şu anda çeşitli yatırım seçenekleri mevcuttur:

Minimum 250.000 EUR değerinde konut veya ticari gayrimenkul yatırımı.

Bir otel veya turist konutunda minimum 250.000 EUR değerinde 10 yıllık zaman payı yatırımı.

En az bir yıllık yenileme koşulu ile bir Yunan banka hesabına en az 400,000 EUR depozito.

Bir Yunan şirketine minimum 400.000 EUR değerinde yatırım, minimum 3 yıllık devlet tahvili veya bir Yunan gayrimenkul yatırım şirketinin tahvil veya hisseleri.

Devlet veya kurumsal tahvil alım satımına minimum 800.000 EUR yatırım.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Devlet, durum tespiti ve Yerleşik Kart ücretleri, satın alınan yatırımın toplam fiyatının% 8'ine ayarlanır. Gayrimenkul alımlarına % 3,09 oranında bir emlak vergisi ve değişken kapanış maliyetleri uygulanmaktadır.

Yasal Yükümlülükler

 • Başvuru sahipleri 18 yaşında veya daha büyük olmalı ve Yunanistan sağlık sigortasına sahip olmalıdır.
 • Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için;

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için,hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.