ANTİGUA & BARBUDA

VATANDAŞLIK

Antigua & Barbuda - Yatırım ile Vatandaşlık

Çok sayıda muhteşem kumsalı, yemyeşil bitki örtüsü ve doğal resifleri ile İngilizce dilinin konuşulduğu Antigua ve Barbuda, Karayipler'de rüya gibi bir sığınaktır.Ortalama 25° C ila 28° C arasında sıcaklığa sahip olan tropikal iklimi, misafirlerine yıl boyunca bol güneş ışığı ve yüzmek için sıcak bir deniz sağlamaktadır. GSYİH'sinin% 60'ı turizmden sağlayan bir ekonomiye sahip olan Antigua & Barbuda sakinlerine yıl boyunca birçok festivalden ve yüzme, dalış, yelken, gezi, kuş gözlemciliği, ata binme, kaliteli yemekler ve daha fazla aktivite sunmaktadır.

Antigua ve Barbuda, 1981'de İngiltere'den bağımsızlığını kazandıktan sonra  Parlamenter Demokrasi ilan etmiştir.  Ulus, hem hukuken hem de devletçe güvenilirlikleri ve dengeli tutumu ile tanınmaktadır. Vergiler, satış vergisi %15 , kurumlar vergisi %25 ( 20 yıla kadar indirimlerle) olacak şekilde ve değişken emlak vergileriyle sınırlıdır. Antigua & Barbuda’dan bir pasaport sahibi olmak size 150'den fazla ülkeye vizesiz erişim sağlamaktadır.  GoGlb’deki  profesyonel ve güvenilir çalışanlarımızla , 3-5 aylık vatandaşlık alma sürecinizi endişesiz ve kolaylıkla geçirebilirsiniz.

Antigua & Barbuda Vatandaşlığının Yararları

 • Yabancı gelir, kişisel gelir, sermaye kazancı veya miras vergisi yok
 • Tam Vatandaşlık ve Pasaport başvuranla birlikte ; eşi, çocukları, 55 yaş üzerindeki ebeveyn ve büyük ebeveynlerine verilmektedir. Tam Vatandaşlık ve Pasaport, başvuran kişinin, (30 yaş sınırlamasıyla birlikte) mali açıdan bağımlı olan çocuklarınada verilebilme ihtimalindedir.
 • Birleşik Krallık, AB, Hong Kong, Güney Afrika ve tüm Caricom ülkeleri dahil 152 ülkeye vizesiz seyahat içeren bir pasaporta sahip olma
 • Çifte Vatandaşlıkta sınırlandırılma olmaması
 • Vatandaşlığın ilk 5 yılında sadece 5 gün fiziksel bulunma zorunluluğu 
 • İstediğiniz zaman kaliteli hayat için Karayipin sunduğu muhteşem güzelliklere tam erişim 

Nasıl Vatandaş Olunur

Vatandaşlık - Yatırım Birimi (CIU), Antigua ve Barbuda'da devlet tarafından belirlenmiş kurallara bağlı kalarak ,belirli bir miktarda parasal yatırım veya bağış yapan kişilere tam vatandaşlık ve pasaport vermektedir. Şu anda mevcut 3 yatırım seçeneği bulunmaktadır:

 • Nitelikli bir hükümet projesinden satın alınan minimum 200.000 USD değerinde mülk.
 • Ulusal Kalkınma Fonu'na 100.000 USD'den başlayan geri ödemesiz bağış
 • West Indies Üniversitesi'ne 150.000.USD tutarında geri ödemesiz bağış (yalnızca 6 veya daha fazla kişilik aileler için geçerlidir.).

Gayrimenkul Opsiyonu

Antigua ve Barbuda'da gayrimenkul satın almaya karar vermek, denizaşırı ve uluslararası bir varlık kazanacağınız için cazip bir seçenektir. Mülkü ikinci bir ev veya yazlık olarak tutabilir ve / veya kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. Bu seçenek ayrıca başvuru sahibine yerel bir banka hesabı açmak için zorunlu olan bir adres sağlar. Çekici bir seçenek listesi ile Goglb, yerel emlak piyasası ve en uygun mülkünüzün tedariki hakkında ek yardım sağlayabilir. Tüm önerilen, nitelikli mülkler rahatınız için adınıza yönetilir.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; minimum 200.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Mülk alımı + diğer ücretler ile minimum yatırım  238.275. USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; minimum 200.000 USD değerinde mülk alımı + devlet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (mülk almı + diğer ücretler ile minimum yatırım 247.000 USD'dir. Mülkün ek kapanış maliyetleri değişkenlik göstermektedir.)

Ulusal Kalkınma Fonu Opsiyonu

Kar amacı gütmeyen Ulusal Kalkınma Fonu, devlet destekli projelere, kamu / özel ortak girişimlere ve hayır kurumlarına fon sağlamak için oluşturulmuştur.

Güncel ücretler aşağıdaki gibidir:

Tek bir başvuru sahibi için; NDF'ye 100.000 USD + hükümet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri ( Bağış + hükümet, diğer katkı payı ile minimum yatırım 138,275 USD'dir. )

Dört veya daha fazla kişilik bir aile için; NDF'ye 100.000 USD + hükümet, pasaport, banka ve durum tespiti ücretleri (Bağış + diğer katkı payı ile minimum yatırım 147.000 USD'dir.)

Yasal Yükümlülükler

 • Başvuru sahipleri 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır
 • Başvuru sahipleri, vatandaşlığın ilk beş yılı içinde en az 5 gün ülkede bulunmalıdır
 • Başvuru sahipleri bir suça ait herhangi bir davaya karışmamalı veya bir güvenlik veya itibar riski olarak tanımlanmamalıdır
 • Başvuru sahipleri, 152 Vizesiz seyahat ülkesinden herhangi biri için Vize kısıtlamasında bulunmamalıdır.

Daha Fazlası Bilgi için;

Ek bilgiler için Goglb ailesi olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağız. Sürecin başından sonuna kadar hem; sorunsuz gayrimenkul ediminini deneyimlemek isteyen gayrimenkul yatırımcıları için,hem de ikinci bir vatandaşlığa , pasaporta sahip olmak isteyen kişi, aile ve kurumlara, gurur duyduğumuz portföyümüz ile birlikte profesyonel yardım ve güvenli bir süreçten geçmelerini sağlıyoruz.